Dřevěné hračky Haba – každý den nový příběh

Haba hračky

Proč jsou plyšáky důležité pro miminka?

Textilní panenky byly kdysi jedna z prvních hraček, se kterými se děti začínaly hrávat. V dnešních časech je doplňují i plyšové hračky nebo různé jiné předměty k upoutání pozornosti dětí. Panenky a plyšové hračky však mají ve vývoji dětí nezastupitelné místo. Hra s měkkou hračkou pomáhá rozvíjet péči, lásku a podněcuje potřebu starat se o někoho jiného.

Hra s textilními panenkami či plyšáky je oblíbenou zábavou malých dětiček. Není nic lepšího, než se večer přitulit k měkoučké hračce, která je vaším nejlepším kamarádem. Malé holčičky, ale i chlapci se rádi starají o někoho dalšího a plyšová hračka je jednoduchý způsob, jak se naučit první odpovědnosti. Plyšáci jsou důvěrníky i ochránci všech dětí. Není divu, že láska k těmto hračkám nás drží často po celý život.

Dítě s plyšáky
Péče o plyšových kamarádů je snad ta nejmilejší povinnost.

Bez panenky ani na krok

Hra s textilní panenkou připravuje děti na jejich budoucí roli rodičů. Malé holčičky jsou nadšené, když dostanou pěknou novou panenku. Dětská panenka není jen obyčejná hračka. Děti ji většinou považují za svou nejlepší kamarádku a při hře s ní si rozvíjí jemnou motoriku, pozornost, sociální dovednosti a komunikační schopnosti, jelikož k panence neustále promlouvají.

Moderní hračky dnes mají množství funkcí, kterými mohou děti zaujmout. Známe panenky, které vydávají zvuky, lze je krmit, koupat nebo převlékat do nespočetného množství oblečení. Jsou to však právě ty nejjednodušší hračky, se kterými se děti dokáží zabavit nejdéle. Děti si při hře s měkkou textilní panenkou plněnou vatou mohou vymyslet nové příběhy a dobrodružství, které budou s malým miminkem zažívat.

Holčička s panenkou Haba
Hra s panenkou dětem rozvíjí jemnou motoriku i komunikační schopnosti.

Plyšoví kamarádi

Děti a plyšáky patří k sobě. Plyšové hračky jsou zde vždy pro každé dítě, připravené hrát si i tehdy, když rodiče nemohou. Nabízejí dětem jistotu, bezpečí a zejména množství zábavy. Mnohé děti se rozmlouvají se svými plyšovými kamarády ještě i ve školním věku. Povídají jim o svých zážitcích, radí se o svých plánech a svěřují se jim se svými strachy, když mají pocit, že je dospělí nepochopí.

Znamená to, že plyšové hračky jsou skvělými partnery pro rolové hry. Děti jim často přisuzují lidské, ba přímo nadlidské vlastnosti, protože jejich svět je stále magické místo. Kromě komunikačních a sociálních dovedností hra s plyšákem učí odpovědnosti a rozvíjí jemnou motoriku dětí. Často je to právě objetí s plyšovým kamarádem, díky čemuž dětičky rychleji usnou ve své postýlce.

Dětská plyšová žabka Haba
Svítící plyšová hračka je skvělé řešení pro všechny děti, které se bojí usínat ve své vlastní postýlce.

Plyšové hračky pro malá miminka – ano nebo ne?

Při výběru věcí pro novorozence je vždy třeba přemýšlet o něco důkladněji. Totéž platí i pro hračky pro miminka. V první řadě je důležitá jejich bezpečnost. Velké množství plyšových hraček v dětské postýlce může ztížit jejich dýchání. Rovněž myslete i na kvalitu hraček pro malé děti. Froté materiál je pro miminka vhodnější než “chlupaté” plyšové hračky.

Takové hračky miminka zbytečně neškádlí a snadněji se dají v případě potřeby vyprat. Zkontrolujte i to, čím je hračka plněná. Malé kuličky by mohly být vdechnuty, kdyby se plyšák náhodou při hře proděravěl. Měkoučká plyšová hračka plněná vatou je skvělou volbou i pro ty nejmenší. Dopřejte svým dětem kvalitní hračky, které s nimi budou zažívat skvělé dobrodružství i mnoho dalších let.

X